Polyurea Su Yalıtımı

Polyurea Su Yalıtımı

epoksi, poliüretan, polyurea1

Polyurea Su Yalıtımı İle Sızıntılara Kesin Çözümler Bulabilirsiniz.

Türkiye’de bir yapının en önemli sorunlarından biri yalıtımdır. Binalarda yalıtım yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar ve hangi malzeme ile yalıtım yapılacağı çok önemlidir. Özellikle su yalıtımı konusunda günümüzde bir çok ürün ortaya çıkmıştır. Gerek uygulama şartları, gerekse maliyeti bu ürünleri bizim için cazip, vazgeçilmez veya kullanılmaz kılar. Su yalıtımı denilince son teknolojinin ürünü olan polyurea su yalıtımı sistemleri en çok tercih edilen ve gittikçe de artan bir kullanım oranına sahiptir.

Polyurea Malzeme Nedir? Tercih Sebepleri Nelerdir?

Yapısında 2 (iki) farklı bileşen bulunur ve bu bileşenler anlık olarak karıştırılarak yüzeye uygulanır. Bu uygulama yüksek basınca sahip sprey makineleri ile yüzeye püskürtülerek gerçekleştirilir. Poliürea malzemenin çok güçlü bir sızdırmazlık özelliği vardır. Yüzeye uygulandıktan kısa bir süre sonra kuruyarak kullanıma hazır hale gelebilir. Uygulaması kolay olmakla birlikte aderansı yüksektir. Hafif bir malzeme olduğundan yük taşıması konusunda sorun yaşatmaz. Renk, koku,tozlaşma ve aşınma gibi durumları yoktur. Yüzeye sıkı bir şekilde tutunarak ve tek parça halinde bir yapı alarak su sızıntılarını %100 e kadar önler.

how_it_works_22
how_it_works_33

Polyurea Kullanım Alanları

Polyurea su yalıtım ürünü başta teras, çatı ve balkonlar olmak üzere bir çok alanda kullanılmaktadır. Bodrum katlardaki evlerin nem (rutubet) sorunları için, fabrika, depo, otopark gibi bölgelerin belli bölgelerinin su sızdırmaması için, hastanelerde, sağlık merkezlerinde ve spor salonlarında ve daha birçok yer için kullanılabilmektedir.

Polyurea Özellikleri

İki bileşenli bir malzemedir.
Tek bileşen haline getirilerek kullanılır.
Çok ince bir sıvı olduğundan dolayı tüm çatlakları doldurur.
Çok hızlı uygulandığından iş gücü ve zamandan tasarruf sağlar.
Kürleşme süresi çok hızlı olduğundan hemen kullanıma sunulabilmektedir.
Diğer su yalıtım ürünlerine göre kullanımı, uygulanması ve gerekirse tamiratı kolaydır.
Ekonomiktir ve uzun ömürlüdür.
Kimyasallara karşı ve UV ışınlarına karşı dayanıklıdır./idea]
Aşınmayı önler, korozyona karşı dayanıklıdır.
Solventsizdir ve çevreye zararı bulunmaz

how_it_works_24
Call Now ButtonHEMEN ARA FİYAT AL!