Beton Parlatma Nedir?

bisfenol a üretimi
BİSFENOL A (BPA) NEDİR? BİSFENOL A ÜRETİMİ – BİYOLOJİK VE ÇEVRESEL ETKİLERİ
21 Ağustos 2019

Beton Parlatma Nedir?

Her malzemede olduğu gibi zeminleriniz de eskir ve yenilenme ihtiyacı doğabilir. Özellikle beton zeminler için birçok alternatif çözüm bulunmaktadır. Mesela üzerine zemin kaplama sistemlerinden herhangi biri ile uygulama yapılabilmektedir. Ancak artan maliyetlerden dolayı bu yöntem ile zeminlerinizdeki bozukluğu bertaraf etmeniz biraz zorlaşabilmektedir. Sizlere beton zeminler ile ilgili parlatma uygulamalarının sizlere daha düşük maliyet ile daha güzel görünümlü ve sağlam beton çözümleri sunacağımızdan bahsetmek isteriz.

Beton Parlatma Nasıl Yapılır?

Eskimiş ve deforme olmuş betonların üzerine yeni bir uygulama yapılması maalesef geçici çözümler sunar. Beton parlatma işlerinde zeminin üzerine herhangi bir yabancı malzeme konulmadan, ilk olarak silim işlemi yapılır. Silim işleminde zemin yüzeyi iyice kazınır ve sonrasında honlama işlemi gerçekleşir. Bu işlemde silim makineleri ile yüzey pürüzden arındırılarak son aşamaya hazır hale getirilir. İyi bir honlamanın nasıl olduğu yüzey üzerinde honlama işleminin bıraktığı çapraz çizgilerin yoğunluk ve derinliğine göre tespit edilmektedir. Honlama işleminin yerini günümüzde ezerek parlatma işlemi yapan cihazlar almıştır. Bu cihazlar veya yüzey silimi gerçekleştiren cihazlar ile kullanılan lityum silikat aracılığı ile parlatma işlemine geçilir. Kullanılan silikat ürünü, belli aralık (tanecik) boyutlandırmasına sahip olan reçine pedler vasıtası ile yüzeye yedirilir. Mesh aralıkları azaltılarak daha derin bir parlatma işlemi yapılır. Böylece zeminin parlaklık düzeyi de belirlenmiş olur.

Beton Silimi ve Beton Parlatmanın Avantajları Nelerdir?

Beton zeminlerinizin eskisi gibi pürüzsüz ve sağlam bir yapı almasıyla birlikte; güzel bir parlaklık kazanması sizlere birçok avantaj sağlar. Estetik ve güzel bir görünümün yanı sıra parlak zeminler ışığın yansımasını sağlayarak daha aydınlık ve ferah bir çalışma ortamı da sağlamaktadır.

Beton silimi ve beton parlatma hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilmek için bizimle internet sitemizdeki numaralardan hemen iletişime geçebilirsiniz. Beton zeminlerinizde ideal ve daha uygun ölçekli bir çözüm için parlatma işlemini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Garden Epoksi farkı ile dilerseniz epoksi ve poliüretan gibi çözümleri; dilerseniz de beton silimi çözümlerini düşünebilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA FİYAT AL!